1x
Playback Speed- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
у рамках лекторію союзу українок америки у львові відбувся відкритий семінар «жіноцтво в суспільно-політичних процесах міжвоєнного періоду». гостем лекторію стала відома дослідниця українського жіночого руху, завідувачка відділу рукописів львівської національної наукової бібліотеки ім. василя стефаника мирослава дядюк, повідомляє прес-служба українського католицького університету. пані дядюк представила феномен українського жіночого руху в ширшому контексті політичних процесів у західній україні міжвоєнного періоду, зокрема на прикладі діяльності мілени рудницької. доповідачка також розповіла про заангажованість українських жінок у міжнародну кооперацію, та як вони використовували досвід європейських і північноамериканських феміністичних організацій для плекання власної ідентичності й боротьби за права жінок у галицькому традиційному суспільстві. під час дискусії студенти і викладачі виявили жваве зацікавлення проблематикою жіночих студій в уку. зокрема, професор вадим ададуров наголосив на потребі подальшого вивчення історії українського руху в порівняльному міжнародному ключі, з використанням методів компаративістики й сучасних досягнень у гуманітаристиці. натомість, студенти уку отримали інформацію про дослідницький потенціал джерел, зокрема архіви «союзу українок» і «марійської дружини», що зберігаються у львові, що дають змогу писати новаторські курсові і магістерські роботи. до сфери наукових зацікавлень мирослави дядюк належить зокрема історія жіночого товариства «союз українок», організаційне становлення українського жіночого руху та інтегрованість у тогочасні суспільно-політичні процеси, співпраця жінок з політичними партіями і громадськими організаціями у період виборчих кампаній, внесок у розвиток парламентаризму та консолідацію українського суспільства тощо. марічка паплаускайте.
У рамках лекторію Союзу українок Америки у Львові відбувся відкритий семінар «Жіноцтво в суспільно-політичних процесах міжвоєнного періоду». Гостем лекторію стала відома дослідниця українського жіночого руху, завідувачка відділу рукописів Львівської національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника Мирослава Дядюк, повідомляє прес-служба Українського католицького університету.
Пані Дядюк представила феномен українського жіночого руху в ширшому контексті політичних процесів у Західній Україні міжвоєнного періоду, зокрема на прикладі діяльності Мілени Рудницької. Доповідачка також розповіла про заангажованість українських жінок у міжнародну кооперацію, та як вони використовували досвід європейських і північноамериканських феміністичних організацій для плекання власної ідентичності й боротьби за права жінок у галицькому традиційному суспільстві.
Під час дискусії студенти і викладачі виявили жваве зацікавлення проблематикою жіночих студій в УКУ. Зокрема, професор Вадим Ададуров наголосив на потребі подальшого вивчення історії українського руху в порівняльному міжнародному ключі, з використанням методів компаративістики й сучасних досягнень у гуманітаристиці. Натомість, студенти УКУ отримали інформацію про дослідницький потенціал джерел, зокрема архіви «Союзу українок» і «Марійської дружини», що зберігаються у Львові, що дають змогу писати новаторські курсові і магістерські роботи.
До сфери наукових зацікавлень Мирослави Дядюк належить зокрема історія жіночого товариства «Союз українок», організаційне становлення українського жіночого руху та інтегрованість у тогочасні суспільно-політичні процеси, співпраця жінок з політичними партіями і громадськими організаціями у період виборчих кампаній, внесок у розвиток парламентаризму та консолідацію українського суспільства тощо.
Марічка Паплаускайте
Share this - Поделиться! :
Like this:
Like Loading...